|
Model: 800 Skeet Set |
![]() |
| Target Capacity | 432 per machine |
| Weight | 185 lbs. ea. |
| Height | 32" |
| Width | 38" |
| Depth | 28" |
| Power Source | 110 Volt AC |
| Gear Motors | 1 ea. |
| Throwing Height / Degrees | 0 to 52 Degrees |
| Throwing Angle / Degrees | 360 Degrees (Fully Adjustable) |
| Interrupt | None |
| M.S.R.P. (12 Volt DC) | N/A |
| M.S.R.P. (110 Volt AC) | $7700.00 |