|
Model: 400 A.T.A. |
![]() |
| Target Capacity | 432 |
| Weight | 205 lbs. |
| Height | 33" |
| Width | 38" |
| Depth | 36" |
| Power Source | 110 Volt AC |
| Gear Motors | 2 |
| Throwing Height / Degrees | 0 to 30 Degrees |
| Throwing Angle / Degrees | 30, 36, 42, 46 Degrees |
| Interrupt | Preset |
| M.S.R.P. (12 Volt DC) | N/A |
| M.S.R.P. (110 Volt AC) | $6250.00 |