|
Model: 300 Sporting Single |
|
| Target Capacity | 432 |
| Weight | 185 lbs. |
| Height | 32" |
| Width | 38" |
| Depth | 36" |
| Power Source | 12 Volt DC or 110 Volt AC |
| Gear Motors | 1 |
| Throwing Height / Degrees | 0 to 52 Degrees |
| Throwing Angle / Degrees | 360 Degree fully adjustable |
| Interrupt | None |
| M.S.R.P. (12 Volt DC) | $3,600.00 |
| M.S.R.P. (110 Volt AC) | $3,600.00 |